O nas

Witamy na naszej stronie!

Jesteśmy krajowym producentem i dystrybutorem innowacyjnych,  mikrobiologicznych testów wskaźnikowych  przeznaczonych dla  przemysłu mleczarskiego w rutynowej kontroli surowca mlecznego pod kątem wykrywania pozostałości substancji antybakteryjnych w mleku o nazwie handlowej POLUTEST® M i POLUTEST® MS  – testy jakościowe.

Są to komercyjne testy produkowane w utrwalonej formie w postaci proszku w probówce do jednorazowego użycia z dołączonym odczynnikiem uwadniającym.

Co nas wyróżnia?

Wyróżniają się niską ceną, szerokim spektrum wykrywalności substancji hamujących, optymalną czułością na pozostałości większości  leków weterynaryjnych oraz długim okresem trwałości wynoszącym co najmniej 18 miesięcy  w temp. chłodniczej.

Tak długa trwałość testów jest rezultatem bezwodnej ich formy, którą osiągnięto dzięki użyciu nie stosowanego dotychczas w metodach mikrobiologicznych żelifikatora tworzącego żel bez ogrzewania  bezpośrednio po uwodnieniu.

Co wykrywają testy?

Testy pozwalają na wykrywanie substancji antybakteryjnych w stężeniach równych lub niższych od przyjętych w prawie europejskim maksymalnych limitów pozostałości ( MRL) i wpisane są do wykazu wyrobów do diagnostyki in vitro Głównego Lekarza Weterynarii.

Utrzymują się na rynku  w ciągłej sprzedaży  od r.1990 .

Oprócz testów jakościowych POLUTEST wytwarzamy też mikrobiologiczne ilościowe testy PENSULF  przeznaczone do badań potwierdzających, umożliwiających ilościowe określenie ilości penicylin ( β-laktamów )  w mleku i ich identyfikację oraz dodatkowo zapewniających identyfikację grupy sulfonamidów.

Działalność usługowa

Gdzie trafiają nasze testy?

Zaopatrujemy w testy zakłady mleczarskie, okręgowe spółdzielnie mleczarskie, inne laboratoria, hodowców, farmerów.

Co robimy?

Wykonujemy badania próbek mleka w kierunku pozostałości substancji hamujących testem POLUTEST MS oraz w razie potrzeby na życzenie klienta badania potwierdzające testem PENSULF/ procedury własne wg PN-A-86033:2002

Chcesz sprawdzić nasze testy zupełnie za darmo?

Wypełnij formularz zamieszczony na stronie, a wyślemy Ci darmowe próbki!